راهنمای امنیت حساب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پس از ثبت‌نام در اِتراِکس، کیف پول رایگان دریافت می‌کنید. ما با افزودن چندین لایه امنیتی، از جمله ورود به سیستم احراز هویت دو عاملی (FA2)، اطمینان حاصل کرده‌ایم که کیف پول شما از هرگونه آسیبی محافظت می‌شود. ایمنی برای ما در اِتراِکس یک اولویت مهم است، به همین دلیل، در ادامه راهنمای امنیت حساب در اِتراِکس ارائه می‌شود که کمک مهمی در ایمن نگه داشتن حساب‌ها می‌کند.

1. اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید.

اطلاعات تماس شخصی را در گفتگوها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید. (هکرها و سودجویان می‌توانند در معاملات خارج از سامانه معاملاتی اِتراِکس کلاهبرداری کنند، شما را جعل کنند یا نشان دهند که با آنها خارج از سامانه معاملاتی در حال خرید و فروش هستید.)

همکاران ما به هیچ وجه در مکالمه‌های خود، از شما رمز عبور نمی‌خواهند.

2. از راه‌های ارتباطی معرفی‌شده در سامانه اِتراِکس استفاده کنید.

با توجه به مباحث فیشینگ و کلاهبرداری، حتما از راه‌های ارتباطی که در سایت مشخص شده است استفاده کنید.

در خارج از سامانه معاملاتی اِتراِکس چت نکنید. اگر معامله شما دچار مشکل شود، از آنجا که این اتفاق در خارج از سامانه معاملاتی اِتراِکس رخ داده است، تیم ما نمی‌تواند به طور کامل به حل این مشکل کمک کند.

قبل از وارد کردن مشخصات حساب خود، بررسی کنید که نوار آدرس سایت حتما “https://Eterex.com” باشد.

3.محافظت از حساب اِتراِکس شما

3-1. احراز هویت دو عاملی

توصیه می‌کنیم به محض ایجاد حساب در صرافی اِتراِکس، FA2 خود را ایجاد کنید. می‌توانید در تنظیمات حساب خود تنظیم کنید. ترجیح می‌دهیم از Google Authenticator استفاده کنید، اما از پیامک نیز می‌توانید استفاده کنید. پیامک‌ها می‌توانند کمی خطرناک‌تر باشند زیرا تاکتیک‌هایی (مانند تعویض سیم کارت) برای گرفتن پیام‌های شخص وجود دارد.

3-2. سوالات امنیتی

بهتر است هنگام ایجاد حساب در صرافی اِتراِکس، سوالات مربوط به خودتان را تنظیم کنید. حتماً سوال و جواب‌هایی را انتخاب کنید که فراموش نخواهید کرد!

3-3. دستگاه های فعال

توصیه می‌کنیم دستگاه‌هایی را که با آنها به سیستم حساب اِتراِکس خود وارد شده‌اید را مرتباً بررسی کنید.

4. به ایمیل‌های دریافتی از سمت اِتراِکس توجه کنید.

هر بار که به حساب صرافی اِتراِکس خود وارد می‌شوید. ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. در صورت بروز مشکل مبنی بر دریافت اشتباه ایمیل حتما با پشتیبان تماس بگیرید.

اقدامات حفاظتی خارج از حساب کاربری اِتراِکس

حتی وقتی به سیستم وارد نشده‌اید و به طور فعال از حساب کاربری خود استفاده نمی‌کنید، مهم است که از امنیت حساب و سیستم‌های خود مطمئن شوید.

1. ایمیل و رمزهای عبور

 • هنگام ایجاد رمز عبور، حتماً از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.
 • از رمز عبورهای تکراری در سامانه‌های مختلف استفاده نکنید. داشتن رمزهای عبور مختلف برای ایمیل و حساب کاربری اِتراِکس بسیار مهم است. به این دلیل که هکرها معمولاً ایمیل‌های شما را هدف قرار می‌دهند. در بدترین حالت، اگر هکر به ایمیل شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند به محتویات آن دسترسی پیدا کند.
 • هرگز گذرواژه خود را به اشتراک نگذارید. در مورد دوستان و سودجویانی که در گفتگوها اطلاعات حساس مانند رمز عبور شما را می‌خواهند محتاط باشید. تیم اتراکس هرگز رمزعبور یا سایر اطلاعات حساس حساب شما نظیر CCV2 را درخواست نمی‌کند.
 • از آدرس ایمیل خود محافظت کنید. مطمئن شوید که از آدرس ایمیل متصل به حساب اِتراِکس خود محافظت می‌کنید و آن را به اشتراک نمی‌گذارید. ایمیل شما دروازه‌ای برای ورود به حساب کاربری اِتراِکس شماست، بنابراین مطمئن شوید که آن را برای خود نگه می‌دارید!
 • در مورد پیامک‌ها و ایمیل‌های ارسال‌کنندگان ناشناس احتیاط کنید.
 • اتراکس فقط با کد امنیتی مربوط به 2FA و تأیید تلفن برای شما پیام کوتاه ارسال می‌کند.
 • با ایمیل‌های مشکوک تعامل نکنید. بهتر است ایمیل‌هایی که به نظر شما مشکوک هستند باز نکنید.
 • روی لینک‌های مشکوک ارسالی کلیک نکنید.

2. از آنتی ویروس و سالم بودن رایانه خود مطمئن شوید.

 • سیستم‌های خود را آپدیت نگه دارید. این شامل رایانه، مرورگر و هر گونه نرم‌افزار یا برنامه شما می‌شود.
 • هیچ مورد غیرضروری دانلود نکنید. علاوه بر این، اگر از شرکت پشتیبان اطمینان ندارید، نرم‌افزار یا برنامه را نصب نکنید.
 • از نرم‌افزارهای دارای مجوز رسمی استفاده کنید. مطمئن شوید که از نرم‌افزارهای معتبر و دارای مجوز استفاده می‌کنید. به یاد داشته باشید که این برنامه‌ها را نیز آپدیت نگه دارید. این شامل آنتی ویروس‌، ضد بدافزار، برنامه‌های فایروال شخصی و غیره است.

3. از شبکه‌های اتصالی ایمن استفاده کنید.

مطمئن شوید که از Wi-Fi و شبکه‌های ایمن استفاده می‌کنید. در حالت ایده آل، از اتصال کابلی یا شبکه با رمز عبور استفاده کنید.

با اپلیکیشن اِتراِکس، در لحظه خرید و فروش کنید!
دانلود اپلیکیشن اتراکس
android
cafebazaar
google-play
myket
myket
apple
sibche
sibapp
pwa
pwa